Bota

Panik në Venecia, kroçera përplaset me anijen, 5 të plagosur (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:55 - 02/06/19 |
mapo.al

Një incident mes një krocereje dhe një anije me avull është shënuar paraditen e sotme në qytetin turistik të Venecias. Sipas informacioneve të para, krocera “Opera” ishte ankoruar në molin San Basilio kur u godit anash nga anija me avull, edhe kjo e fundit në moment ankorimi. Për momentin thuhet se janë pesë të plagosur, katër në avullore dhe një në kroçierë. Zjarrfikësit janë vënë menjëherë në gjendje gadishmërie.

Vijon…


1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas