Aktualitet

Panik te Roma, i ati i sulmuesit kërcënon me shufër hekuri lojtarët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:29 - 18/05/21 |
mapo.al

Një episod i denjë për filma ose për vende ndoshta afrikane ka ndodhur në Itali, në kryeqytet.


Siç bëhet publike vetëm sot, i ati i sulmuesit të Genova, Gianluca Scamacca, ka hyrë në qendrën stërvitore të Romës i “armatosur” me një shufër hekuri duke kërcënuar të pranishmit.


Sipas njoftimit të bërë, Emiliano Scamacca, pasditen e të hënës është futur në Trigoria dhe me një shufër në dorë fillimisht ka kërcënuar dhe frikësuar lojtarët e sektorit për të rinj të Romës që po stërviteshin aty ndërsa më pas ka shkuar në parkimin e qendrës dhe ka dëmtuar disa makina, njëra prej tyre e Shefit Ekzekutiv të Klubit, Tiago Pinto.

Menjëherë, autori është izoluar nga forcat e sigurisë së klubit dhe më pas ka mbërritur policia që ka arrestuar të atin e sulmuesit të Genoas.

Lexo edhe :  Italia heq karantinën për udhëtarët nga BE, i gjithë vendi zonë e gjelbër


Scamaca aktualisht luan me Genoan në formë huazimi pasi kartoni i tij zotërohet nga Sassuolo dhe me një fanellë të verdhezinjve Emiliano ka hyrë në Trigoria ku ka shkaktuar panik të madh.Ende nuk dihet shkaku i kësaj ngjarjeje aspak normale për një nivel të tillë si Italia apo ekipi i Romës.

1


Etiketa: , ,

Pas