Aktualitet

Papa Françesku: Asnjë pandemi nuk mund ta fikë dritën e Krishtlindjes


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:31 - 06/12/20 |
mapo.al

Papa Françesku lëshoi sot një mesazh shprese dhe qëndrueshmërie për kohën e Krishtlindjeve, ndërsa bota lufton me pandeminë e COVID-19.

Duke shpërndarë mesazhin “Angelus” për turmat në Sheshin e Shën Pjetrit, Papa Françesku vuri në dukje se një pemë e Krishtlindjes ishte ngritur në shesh dhe se po përgatitej një skenë e lindjes së Krishtit.


“Këto simbole të Krishtlindjes po vendosen, gjithashtu në shumë shtëpi, për të kënaqur fëmijët dhe gjithashtu të rriturit. Ato janë simbole, shenja shprese, veçanërisht gjatë kësaj kohe të vështirë”, tha ai.
“Nuk ka asnjë pandemi, asnjë krizë që mund ta fikë këtë dritë. Le ta lejojmë atë në zemrat tona dhe t’u drejtohemi atyre që janë më në nevojë”, shtoi Papa Françesku.


1Etiketa:

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas