Aktualitet

Papa Françesku shtrohet në spital, pritet t’i nënshtrohet një operacioni


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:31 - 04/07/21 |
mapo.al

Papa Françesku është shtruar këtë të diel në një spital të Romës, ku pritet t’i nënshtrohet një operacioni në zorrën e trashë.


Lajmi është konfirmuar nga Vatikani.


Zëdhënësi Matteo Bruni, tha se Papa, vuante nga “sentoza diverikulare simptomatike” e zorrë së trashë, një gjendje që shkakton dhimbje të vazhdueshme dhe fryrje të barkut.Ndër të tjera Bruni tha se operacioni do të realizohet në orët e mbrëmjes në spitalin Gremelli në Romë.Mediat italiane shkruajnë se kjo është hera e parë që Papa Françesku, 84 vjeç, shtrohet në spital, që nga zgjedhja e tij në krye të Vatikanit në vitin 2013.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas