Aktualitet

Papa Françesku, telegram presidentit Ilir Meta: Lutem për shqiptarët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:25 - 08/03/21 |
mapo.al

Papa Françesku i ka dërguar sot një telegram presidentit Ilir meta, duke përcjellë përshëndetje të përzemërta dhe lutje për shqiptarët.

“Duke hyrë në hapësirën shqiptare, në udhëtim drejt Romës, pas udhëtimit tim apostolik në Irak, ju përshëndes përzemërsisht dhe lutem që Zoti i Gjithpushtetshëm të dikojë mbi ju dhe bashkëqytetarët tuaj çdo bekim për paqe dhe begati”, – mësohet t’i ketë shkruar Ati i Shenjtë presidentit Meta.


Ky telegram vjen pas udhëtimit të Papa Françeskut në Irak, konsideruar si vizita e parë e një kreu të Kishës Katolike në vendlindjen e Profetit Abraham.
LEXO EDHE:


“Pelegrinazh pendese” – Papa Françesku fillon vizitën historike në Irak


 

 

 

 

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas