Kryesore

‘Paqe’ në derbin e Anglisë, Manchester United ruan kreun
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:22 - 17/01/21 |
mapo.al

Liverpool dhe Manchester United nuk kanë shkuar më shumë se një barazim në derbin e Anglisë.“The Reds” ishin më kërkues, në kontrollin e topit por edhe në rastet e krijuara, por nuk ja dolën dot të shënojnë në portën e De Geas.


Nga ana tjetër Manchester United e tregoi edhe njëherë se është pretendent për titullin kampion, pasi ruan vendin e parë dhe ndaloi një nga skuadrat më të mira në Angli.Kjo situatë favorizon Manchester City-n, i cili është 5 pikë më pak se vendi i parë, por ka edhe dy ndeshje më pak për të luajtur se rivalët e tyre.Në Premier League janë 7 skuadra që po luftojnë për titullin, me një diferencë më pak se 10 pikë nga njëra-tjetra.


 

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas