Kryesore

“Paqendrueshmëri” – Njihuni me të papriturat e motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 14/05/21 |
mapo.al

Sot dita do të karakterizohet nga mot i paqendrueshëm. Përgjithësisht në qendër e veri do të mbizotërojnë vranësirat e ndërsa në jug dhe kthjellime


Reshjet e shiut do të jenë të karakterit të shtrëngatave lokalisht dhe me rrufe në veriperëndim.


Duke ditur që jemi në stinën e pranverës reshjet kanë karakteristikë të nisin në orët e para me temperatura në rritje dhe përfundimi i tyre vjen i menjëhershëm.Era do të mbizotërojë nga kuadrati i jugut e lehtë e përkohësisht mesatare. Valëzimi i forcës 3 ballë.

 

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas