Kryesore

“Paqendrueshmëri, vranësira kalimtare” – Njihuni me parashikimin e motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:41 - 18/05/21 |
mapo.al

Me ardhjen e pranverës, kërkojmë ti rikthehemi plazheve të bekuara të këtij vendi por ende moti nuk është i stabilizuar


Kështu, masat e paqendrueshme gjatë kësaj jave do të nxisin zhvillimet e vranësirave, të cilat kryesisht në zonën veriore të vendit, do të sjellin reshje të përkohshme shiu.


Ditën e enjte, reshjet parashikohet të përfshijnë më tepër territor si në tabelën e mëposhtme.Shiu dhe shtrëngata në këtë periudhë të vitit bie në kohë të shkurtër dhe ka tendencën të prekë lokalisht një territor.Era, do të fryjë nga kuadrati i jugut dhe të enjten do të kthejë nga veriperëndimi e vrullshme veçanërisht në brigjet detare, duke sjellë dhe forcim të dallgëzimit deri 4 ballë.1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas