ShowBizz

Paragjykohet për fotot seksi nga mosha, Bebe Rexha: S’do ia mbath!

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:22 - 13/08/19 |
mapo.al

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Bebe Rexha ka treguar edhe njëherë se nuk preferon t’i nënshtrohet stereotipeve. Në një postim në rrjetin social “Instagram”, ku shihet me të brendshme të zeza, Rexha nuk ka ngurruar të shprehë mirënjohjen për vitet mbi supe.


“Së fundmi një producent muzike mashkull më tha se po plakesha shumë dhe se imazhi im ishte “konfuz”. Sepse… jam një kantautore dhe postoj foto seksi në Instagrami-n tim dhe se kjo nuk është gjëja që bëjnë kantautoret femra, sidomos në moshën time. Jam 29 vjeçe.Më ka ardhur në majë të hundës me të qenit brenda një kutie. Unë vendos rregullat e mia.


Jam lodhur me vajzat që etiketohen si “shtriga” kur plaken dhe djemtë që etiketohen si seksi me kalimin e kohës. Gjithsesi, unë mbush 30 vjeç në 30 gusht dhe e dini çfarë, nuk do t’ia mbath! Nuk do të gënjej për moshën apo të bëj këngë që e ndjej se do të shesin më shumë, sepse ngjajnë si për më të rinj. Do t’i festoj vitet e mia, sepse jam më e mençur, më e fortë dhe më besoni, jam një e dashur më e mirë sesa 10 vite më parë”– ka shkruar Bebe Rexha.View this post on Instagram

I recently had a MALE music executive tell me that I was getting too old and that my brand was “confusing.” Because… I’m a songwriter and I post sexy pics on my Instagram and that’s not what female songwriters are suppose to do, especially for my age. I’m 29. I’m fed up with being put in a box. I make my own rules. I’m tired of women getting labeled as “hags” when they get old and guys get labeled as sexy with age. Anyways, I’m turning 30 on August 30 and you know what, I’m not running away from it. I’m not gonna lie about my age or sing songs that I feel will sell better because they sound “younger.” I’m gonna celebrate my age because you know what, I’m wiser, I’m stronger and TRUST ME I’m a much better lover than I was 10 years ago.

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas