Aktualitet

Paralajmëron Joe Biden: Pasoja shkatërruese për Rusinë nëse vdes Navalny


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:58 - 16/06/21 |
mapo.al

Presidenti i SHBA, Joe Biden ka dhënë një mesazh të prerë dhe paralajmërues për homologun rus, Vladimir Putin për çështjen e Alexei Navalny.


Biden bën të qartë se nëse Navalny vdes atëherë pasojat për Rusinë do të jenë shkatëruese.


Ai ka hedhur kritika ndaj Rusisë duke thënë se po përpiqet me dëshpërim të ruajë pozitën e saj si fuqi botërore, dhe humbja e saj do të jetë çmimi që të paguajnë për ndërhyrjet e vazhdueshme.Ata nuk janë në gjendje të diktojnë atë që ndodh në botë. E njëjta gjë vlen nëse Alexei Navalny vdes. Pasojat për Rusinë do të ishin shkatërruese”- tha Biden.LEXO EDHE:Putin pas takimit me Biden: Do të rikthejmë diplomatët e dëbuar

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas