Kryesore

Paralajmëruan protestë, Rama thërret mjekët nesër për takim në KryeministriBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:12 - 23/09/20 |
mapo.al

Kryeministri Rama, ka kërkuar takim nesër në kryeministri me mjekët të cilët njoftuan se do të protestojnë në oborrin e QSUT-së.


Sindikata e mjekëve përmes një letre zyrtare ka tre kërkesa, sigurimin e jetës së personelit shëndetësor, rritje e vlerësueshme e trajtimit financiar dhe sigurim të të gjitha kushteve.


Mjekët gjithashtu kanë deklaruar se kanë kërkuar leje në polici për zhvillimin e protestës, gjë që iu është refuzuar për shkak të masave të marra ndaj koronavirusit.LEXO EDHE: 


Mjekët nesër në protestë para QSUT-së, policia iu refuzon lejenEtiketa:

Pas