Kryesore

Parashikimi i motit, e martë 16 prill 2019

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:27 - 16/04/19 |
mapo.al

Kthjellime dhe vranësira kalimtare mbeten deri në mesditë në të gjithë Shqipërinë. Pasditja sjellë shtim të vranësirave në të gjithë vendin.


Më të dukshme paraqiten në ekstremin verior dhe përgjatë kufirit Lindor duke rrezikuar reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit. Bregdeti dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare.


Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C në zonat malore deri në 23°C zona e ulët dhe bregdeti.


Era do fryjë mesatare me shpejtësi 25-28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas