Kryesore

Parashikimi i motit, ja sa do të shënojë termometri sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:42 - 31/07/20 |
mapo.al

Termometri dje regjistroi vlerën 40°C në qytetet Gjirokastër dhe Elbasan, ndërsa në kryeqytet shënoi 38°C.


Sot parashikohet të ketë mot të kthjellët e vranësira kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore.


Në zonën e Alpeve vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu.


Era nga veriperëndimi-perëndimi me shpejësi 1-8m/s, e shoqëruar më një valëzim të forcës 1-2 ballë.


Temperaturat parashikohen:

vendet malore 19°C deri në 35°C
vendet e ulëta 23°C deri në 39°C
vendet bregdetare 19°C deri në 34°C


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas