Aktualitet

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:30 - 10/02/20 |
mapo.al

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat pasdite do të intensifikohen duke sjellë reshje në të gjithë territorin. Në zonat malore reshjet do të jenë më formën e dëborës.


Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat rritje nga -1ºC deri në 13ºC, në zonat e ulëta nga 04ºC në 18ºC dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 15ºC.


Era do të fryej në drejtim Jugperëndimor me forcë valëzimi 6 ballë.LEXO EDHE: 

Po vjen stuhia “Kiara”/ Temperatura nën zero dhe dëborë intensive


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas