Aktualitet

Parashikimi i motit për këtë fundjavë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:30 - 20/11/21 |
mapo.al

Fundjava do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme.


Dita e shtunë parashikohet të nisë me mot me vranësira të cilat gradualisht do ti lënë vendin kthjellimeve. Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1 deri në 7m/sek.


Dita e diel do të ketë mot të kthjellët e vranësira të pakta klalimtare në orët e mesditës. Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1 deri në 8 m/sek.Temperaturat parashikohen me rënie në vlerat minimale dhe pa ndryshime të ndjeshme në vlerat maksimale.


1CLOSE
CLOSE
Pas