Aktualitet

Parashikimi i motit për sot dhe nesër, ja sa zgjat koha me shi

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 08:46 - 09/11/19 |
mapo.al

Fundjava ka nisur me shi, ku në disa zona do të ketë edhe rrebeshe. E shtuna dhe e diela paradite do të jenë me reshje në gjithë vendin, ndërsa nga pasditja e së dieles pritet përmirësim i kohës.


E shtunë, 9 Nëntor 2019Sipas Meteoalb, orët e para të ditës do të jenë me vranësira të cilat do të sjellin rrebeshe afatshkurtra shiu, kryesisht në zonën Veriperëndimore. Por duke filluar nga mesdita dhe në vijim reshjet e shiut do të shtrihen në të gjithë vendin duke bërë që shirat të jenë mesatar dhe lokalish intensiv.


Temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke u luhatur nga 3°C deri në 19°C.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

E diel, 10 Nëntor 2019

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë ditës do të jetë me vranësira dhe reshje shiu në të gjithë vendin, ku më intensiv rreshjet e shiut parashikohen në skajin Jugor dhe Verior. Por duke filluar nga mesdita dhe orët e pasditës kushtet atmosferike do të prëmirësohen gradualisht.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 2°C deri në 18°C.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

E hënë, 11 Nëntor 2019

Sipas MeteoAlb, vendi ynë në orët e paraditës do të jetë në dikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta, të cilat më të fokusuara do të jenë në Ultësirën Perëndimore. Ndërsa mesdita dhe në vijim sjellë përmirësim gradual të motit duke bërë që vranësirat të spostohen përgjatë kufirit Lindor.

/Mapo.al


Etiketa: , , ,

Pas