Aktualitet

Parashikimi i motit për sot, e mërkurë 22 gusht 2018… vazhdon koha me diell, temperaturat deri në 34°C

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:10 - 22/08/18 |
mapo.al

E Mërkurë, 22 gusht: moti  do të jetë me diell  përgjatë Ultësirës perëndimore dhe vranësira të pakta deri mesatare  në zonat malore.


Era do të jetë e lehtë me drejtim Verilindje (NE)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet.


Valëzimi do të  jetë i forcës  2 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur.


Temperaturat do të mbeten kostante.


Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         15/33°C
Zonat e  ulëta           18/37°C
Zonat  bregdetare    22/34°C


Etiketa: , , ,

Pas