Kryesore

Parashikimi i motit sot
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:30 - 26/09/20 |
mapo.al

Priten reshje shiu që në orët e para të 24 orëshit dhe deri në mesditë me intensitet të lartë në të gjithë vendin nesër.


Më e rënduar do të jetë situata në Veri e Veriperëndim aty ku pritet pjesa më e lartë e reshjeve të shiut.


Gjatë kësaj periudhe, reshjet do të jenë në formën e rrebesheve, shoqëruar me shkarkesa elektrike. Temperaturat do të pësojnë rritje në mëngjes dhe rënie të ndjeshme në mesditë.


Kjo situatë do të shoqërohet me forcim të dallgëzimit në dete të forcës 4 deri në 6 ballë me lartësi vale 2.5 deri në 4.0 metër.
Etiketa:

Pas