Kryesore

Parashikimi i motit sot
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:14 - 16/09/20 |
mapo.al

Vendi ynë do të mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta gjatë paradites, sipas Meteoalb.


Ndërsa në orët e mesditës dhe pasdites vranësirat do të bëhen më të dukshme në territor, ku do të jenë më të theksuara në zonat përgjate kufirit lindor.


Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 37°C.


Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verior-verilindor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.


 


Etiketa: ,

Pas