Kryesore

Parashikimi i motit sot, si ndryshojnë temperaturat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:41 - 11/06/21 |
mapo.al

Sipas MeteoAlb Shqipëria vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare deri pak pas mesditës kur vranësirat zhvillohen lokalisht duke sjellë shira afatshkurtër dhe të papërfillshëm në zonat e ulta dhe malore, ndërsa bregdeti mbetet me kthjellime.


Por sërisht orët e vona të pasdites dhe mbrëmjes largojnë vranësirat dhe reshjet duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese.


Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur ditore nga 9°C mëngjesi deri në 30°C mesdita.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi permanent Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë.71
Etiketa:

Pas