Kryesore

Parashikimi i motit/ Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes


               Publikuar në : 07:14 - 15/03/19 |
mapo.al

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë Shqipërinë, ku më të dukshme paraqiten në rajonin jugor-juglindor.


Pasditja dhe nata sjellin përmirësim të dukshëm të kushteve atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët të jetë dominant në vend.

Era do të fryjë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2 gradë deri në 17 gradë celcius.


Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas