Kryesore

Parashikimi i motit: Temperaturat ulen në mesditë
               Publikuar në : 09:25 - 09/02/19 |
mapo.al

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe alternime të shpeshta vranësirash në të gjithë Shqipërinë.


Më të dendura vranësirat paraqiten gjatë pjesës së dytë të ditës në zonat jugore-juglindore.

Kjo situatë e motit do të mbetet prezente gjatë natës dhe deri mëngjesin pasardhës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit janë rritur lehtë në mëngjes, por rënie sjellë mesdita duke u luhatur nga -3°C në zonat Verilindore deri në 13°C në bregdet.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.


Etiketa: ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas