Sociale

Parashikimi i motit: Ulen temperaturat, pakësohen reshjet

Sot moti do të fillojë të përmirësohet, vranësirat dhe reshjet e shiut do të mbeten të pakëta dhe reshjet e borës do të humbasin intensitet.


Era do të jetë me drejtim juglindje me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 – 2,0 metër në detet Adriatik dhe Jon.

Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:
Zonat malore           -7/2°C
Zonat e ulëta           -2/10°C
Zonat bregdetare    5/11°C

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas