Aktualitet

Paris/ Alarm për bombë afër ‘Harkut të Triumfit’


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:31 - 27/10/20 |
mapo.al

Policia në Paris, Francë ka rrethuar një zonë rreth monumentit “Harku i Triumfit” pas një alarmi për bombë.


Linjat e metrosë në zonë gjithashtu po evakuohen.


 Zyrtarët e zbatimit të ligjit aktualisht po pastrojnë zonën, pasi gjetën një qese “që ka të ngjarë të përmbajë eksplozivë” u gjet në Champ de Mars aty pranë, njoftoi media franceze.
 Nuk ka asnjë shërbim Metro në stacionin Charles de Gaulle, ndërsa trafiku rrugor është ndalur në rrethrrotullimin Etoile dhe një pjesë të Champs-Élysées.

Autoritetet franceze kanë qenë në gatishmëri të lartë për kërcënime terroriste që nga 16 tetori, kur mësuesit Samuel Paty u vra nga një militant islamik në një periferi të Parisit. Në vazhdën e saj, qeveria e ka shpallur sulmin një sulm kundër vlerave të Republikës dhe goditur organizatat “ekstremiste” myslimane.

Lexo edhe :  Alarm për bombë, evakuohet Gjykata e Selanikut, policia rrethon zonën

Përshati: Mapo.al

1


Etiketa: , ,

Pas