Aktualitet

Paris/ Avioni i linjës Çad-Francë, alarmi për bombë rezultoi fals


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:59 - 03/06/21 |
mapo.al

Alarmi për bombë në avionin e Air France të linjës Nxhamena-Paris rezultoi të jetë fals. Ministri i Brendshëm, Gerald Darmanin shkruan se pas gjithë investigimit në bordin e avionit nuk kishte asnjë pajisje eksplozive.


Ishte një kërcënim anonim që ngriti në këmbë autoritetet franceze duke pritur në Paris avionin dhe për të evakuar udhëtarët e kontrolluar gjithë avionin.


Në përfundim rezultoi se e gjitha ishte një mashtrim dhe nuk kishte asnjë kërcënim serioz.

LEXO EDHE:Alarm në Paris, dyshime për bombë në avionin e Air France, vinte nga Çadi

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas