Aktualitet

Paris/ Emigranti hero, bëhet ‘Spiderman’ dhe… shpëton fëmijën që ishte varur në ballkon


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:37 - 28/05/18 |
mapo.al

Një emigrant malian është shpallur hero pasi ai ka  hipur në pjesën e përparme të një ndërtese në Paris për të shpëtuar një fëmijë që u var nga një ballkon i katit të katërt.


Videoja e shpëtimit spektakolar të Mamoudou Gassamas u bë virale në rrjetet sociale.


Në më pak se një minutë ai tërhiqet nga ballkoni në ballkon dhe kap katërvjeçarin. Në ndihmë i doli edhe fqinji nga ballkoni tjetër, shkruan “BBC”.Presidenti Emmanuel Macron e ka ftuar Gassaman në Pallatin Elysee të hënën për ta falënderuar personalisht.
Kryebashkiaku i Parisit Anne Hidalgo gjithashtu vlerësoi heroizmin e 22-vjeçarit dhe tha se e kishte thirrur që ta falënderonte. 

© SYRI.net

1


Etiketa: , , , ,

Pas