Kryesore

Parlamenti miraton shtyrjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri më 23 qershor

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:22 - 23/04/20 |
mapo.al

Parlamenti ka miratuar në seancën e kësaj të enjteje shtyrjen edhe për 2 muaj të fatkeqësisë natyrore për shkak të pandemisë së koronavirusit.Me 91 vota pro, 5 kundër dhe 3 abstenim, parlamenti miratoi shtyrjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri më 23 qershor.


1

Etiketa:

Pas