Aktualitet

Partia e Fatmir Mediut arrin marrëveshje me PD: Bashkë më 25 prill


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:16 - 24/02/21 |
mapo.al

Partia Republikane ka nënshkruar sot marrëveshje me Partinë Demokratike për zgjedhjet e 25 prillit.

Pas takimit në selinë blu, në ditën e fundit të afatit për koalicionet parazgjedhore, kreu i PR, Fatmir Mediu, tha se kanë firmosur marrëveshjen me Bashën për të shkuar bashkë në zgjedhjet parlamentare.


“Është konsideruar cdo gjë që është e vlefshme për ta bërë sa më mirë çdo parti dhe çdo kandidat. Do ta shikoni marrëveshjen, e cila përcakton raportet e partive politike. Kjo marrëveshje ka përmbledhur të gjitha marrëdhëniet, që i shërbejnë fitores. Marrëveshja i jep PD, si parti lider, që të përcjellë në KQZ kandidatet e partive politike”, tha Mediu.
1
Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas