Aktualitet

LN nuk fitoi asnjë mandat në zgjedhje- Jozefina Topalli jep dorëheqjen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:24 - 29/04/21 |
mapo.al

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli largohet nga drejtimi i partisë, “Lëvizja Për Ndryshim” pasi nuk arriti që të merrte asnjë mandat në zgjedhjet e 25 prillit.


Levizja për Ndryshim nuk ia doli per t’u bere faktor në këto zgjedhje. Por une deshiroj te falenderoj stafin, sejcilin prej kandidateve qe sfiduan klasën politike aktuale; te falenderoj te gjithe ata qe besuan.


Duke u larguar nga drejtimi i kesaj Levizje uroj qe njerez patriot dhe te pakorruptuar te vazhdojne Levizjen per reformimin e se djathtes shqiptare” shkruan Topalli.Ish nënkryetarja e PD-së qëndroi në drejtimin e partisë që themeloi vetëm 6 muaj, nga nëntori deri në prill për të hapur krahun pasi nuk arriti që të bëhej faktor.
1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas