Sport

Partizani kampion i Super Kupës së Shqipërisë

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 21:41 - 18/08/19 |
mapo.al

Skuadra e Partizanit është shpallur kampione e Super Kupës së Shqipërisë, në një ndeshje të vështirë e me shumë gola përballë Kukësit.


90 minuta nuk mjaftuan për të shpallur kampionin e Shqipërisë, pasi pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-1 dhe rezultati final u mbyll 2-2.Sapo filloi pjesa e parë e shtetsës Partizani ishte superior, duke e dominuar lojën. Në minutën 94’ Brian Brown shënoi golin e 3-të për “të kuqtë” ndërkohë që 5 minuta më vonë ka ardhur edhe goli i ‘Knock out” për Kukësin, përsëri me Brown që e çon rezultatin e përgjithshëm në 4-2.


Kështu Partizani bëhet fitues i edicionit të 46-të të Super Kupës së Shqipërisë.


Etiketa: , , ,

Pas