Aktualitet

Partizani-Tirana/ Barazim pjesa e parë, përplasje edhe jashtë fushe


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:53 - 21/01/21 |
mapo.al

Është mbyllur pjesa e parë mes Partizanit dhe Tiranës, në derbin që po zhvilllohet në “Elbasan Arena”. Pa gola dhe me pak raste, por lojë e shpejtë dhe e bukur.


Tirana iu afrua golit me blerjen e fundit, Seferi, që ka shmangur edhe portierin Hoxha dhe ka goditur jashtë.


Kurse te të kuqtë ishte William Cordeiro ai që iu afrua golit dhe përpara portierit Visar Beka gaboi duke e dërguar topin shumë lart rrezes së kuadratit.Derbi nuk ka vetëm në fushë, por edhe jashtë saj. Ultrasit e bardhebluve dhe ata të Partizanit janë përplasur mes tyre në afërsi të stadiumit. Policia është dashur të ndërhyjë për të shpërndarë turmën, ndërkohë që nuk ka munguar përdorja e mjeteve piroteknike dhe gurëve.

1


Etiketa: , ,

Pas