Aktualitet

Pas 244 ditësh asnjë humbje jete nga koronavirusi në Shqipëri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:23 - 26/05/21 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep lajmin se gjatë 24 orëve të fundit nuk ka pasur asnjë humbje jete nga koronavirusi


Sot, pas 244 ditësh nuk është shënuar asnjë humbje jete për shkak të COVID.


Javët e fundit është shënuar ulje e infektimeve dhe viktimave në vend.

Nga nesër, nisur nga numri i ulët i shifrave mund të kemi lehtësim të masave kufizuese, siç është ora policore apo edhe heqja e maskës së detyrueshme në ambientet e jashtme.“LAJM I MIRË. #Covid19/ Pas 244 ditësh, asnjë humbje jete sot🙏🏼”, shkruan Manastirliu.LEXO EDHE:

Hiqet maska në rrugë, ora policore shkon në 24:00 – nga nesër zbuten masat

13


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas