Kryesore

Pas 30 vitesh, Liverpool shpallet kampion i Anglisë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:14 - 25/06/20 |
mapo.al

Ishte viti 1990 kur Liverpool u shpall kampion i Anglisë për herë të fundit. Pas 30 vitesh “Të kuqtë” rikthehen në fronin e Anglisë, duke fituar Premiere League.


Shumë breza kaluan, nga Gerard dhe me radhë, por u desh Salah, Mane, Firmino, Van Dijk që të rikthenin tek trofeu ekipin legjendar.


Skuadra e Klop u shpall sot kampione pasi Manchester City humbi përballë Chelsea 2 me 1. Në Liverpool filloi festa menjëherë, ku tifozët dolën në rrugë për të festuar.


“Të kuqtë” prisnin të shpalleshin kampion në përballjen me Manchester City në fundjavë, por tashmë mund të nisin festën, sidomos pas frikës se kampionati mund të mbyllej nga pandemia e koronavirusit.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas