Aktualitet

Pas 6 ditë kërkimesh, gjendet i pajetë minatori 61-vjeçar në Bulqizë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:38 - 20/09/21 |
mapo.al

Pas 6 ditësh kërkimesh është gjetur trupi i pajetë i minatorit Muharrem Plaku në Bulqizë. 61 vjeçari është nxjerrë në orët e para të mëngjesit nga galeria dhe është transportuar në morgun e spitalit të Bulqizës.


Prej 6 ditësh është punuar pa ndërprerje për të nxjerrë trupin e pajetë të minatorit.


Grupi i Shpëtimit dhe kolegët e tij, larguan qindra metër kub minerale me mjete të thjeshta derisa ekipi gjurmoi trupin e pajetë të Muharrem Plakut.Ngjarja ndodhi rreth orës 12.00 të së mërkurës (15 shtator), kur pas shembjes së mineraleve, Murahrrem Plaku mbeti i bllokuar brenda minierës
Aksidenti u shënua në galeritë e kompanisë me aksionar ish-kryebashkiakun e Bulqizës Myfit Duriçi dhe vëllezërve të tij Ilber e Kapllan Durici, ku ky i fundit rezulton administrator.1


Etiketa: , ,

Pas