Aktualitet

Pas 7 muajsh, Italia regjistron numrin më të ulët të viktimave nga COVID


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:18 - 16/05/21 |
mapo.al

Ulen ndjeshëm rastet e reja me koronavirus në Itali.


Gjatë 24 orëve të fundit në vendin fqinj janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 5,753 qytetarë dhe kanë humbur jetën 93 persona.


 Numri i viktimave në orët e fundit ka shënuar uljen më të ndjeshme që prej shtatë muajsh.Ndërkohë betejën me këtë virus e kanë fituar 9,603 persona në 24 orë.Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i të infektuarve me koronavirus në Itali ka shkuar në 4,159,122 persona mes të cilëve kanë humbur jetën 124,156 qytetarë.

1


Etiketa: , ,

Pas