Aktualitet

Pas Bundesligës, Gjermania cakton edhe datat për ndeshjet e Kupës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:03 - 12/05/20 |
mapo.al

Sezoni i futbollit në Gjermani rifillon pas disa ditësh në të gjitha aspektet, fillimisht me ndeshjet e kampionat, ndërsa finalja e Kupës do të luhet në qershor.


Njoftimin e bëri vetë Federata Gjermane e Futbollit në përfundim të mbledhjes së sotme.


Gjysmëfinalet e Kupës së Gjermanisë do të luhen më 9 dhe 10 qershor dhe finalja më 9 korrik. Në prill, Federata Gjermane anuloi finalen e Kupës, e planifikuar fillimisht për 23 maj, për shkak të shpërthimit të urgjencës së koronavirusit.


Sezoni u ndalua për dy muaj për shkak të pandemisë. Ndeshjet e Bundesligës (do të luhen me dyer të mbyllura) nisin fundjavën e ardhshme.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas