Aktualitet

Pas dhunës policore, banorët e Astirit kapen me gazetarin e Top-it

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:08 - 12/11/19 |
mapo.al

Banorët e zonës së Astirit, të cilët janë përleshur mëngjesin e sotëm me forcat policore, kanë shprehur revoltën e tyre edhe ndaj një gazetari të televizionit Top Channel. Ata kanë tentuar ta largojnë nga terreni, duke e cilësuar si ithtar të kryeministrit Edi Rama.


“Plehra, ikni! T’ju vijë turp! Ku do të shkojmë?! Ju mbroni Edi Ramën. Ti je i Edi Ramës! Ik andej!”-janë shprehur banorët përkundrejt gazetarit të Top-it.


Ata kanë thënë gjithashtu se një sërë mediash në vend s’i kanë mbështetur në kauzën për mbrojtjen e banesave.


Lexo edhe:


Gaz, bomba molotov dhe Forca Speciale, çfarë po ndodh pranë Astirit


Etiketa:

Pas