Kryesore

Pas dy muajsh mbyllje, hapen lokalet dhe restorantet

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:50 - 18/05/20 |
mapo.al

Pas dy muajsh mbyllje, lokalet dhe restorantet kanë hapur dyert sot për të pritur klientët.


Do të lejohen të shërbejnë vetëm në verandat e tyre, në ambjente të hapura dhe me rregulla strikte që lidhen me distancimin e tavolinave nga njëra-tjetra, ndërsa  personeli do të jetë me maska dhe doreza.


Një karrige me një karrige tjetër, duhet të kenë një distancë minimumi 1 metër.


Mëngjesin e sotëm ishin të shumtë qytetarët që shkuan në bare, ku ambjentet jashtë ishin të mbushura plot.Etiketa:

Pas