Aktualitet

Pas marrëveshjes, një Kryeministër i fuqishëm do telefonojë Hotin për t’i konfirmuar njohjen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:42 - 04/09/20 |
mapo.al

Gazetari Berat Buzhala thotë se kryeministrin Avdullah Hoti do ta telefonojë një nga kryeministrat më të fuqishëm të botës, që do t’i konfirmojë njohjen e shtetit të Kosovës, pas firmosjes së marrëveshjes me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë.


Sipas Buzhalës, ky kryeministër i këtij shteti ka raporte të mira me presidentin amerikan Donald Trump dhe Shtëpinë e Bardhë.


“Në momentin e parë që kjo gjë do të jetë pothuajse zyrtare ne do ta publikojmë këtë njohje, është njëra nga njohjet më të rëndësishme që ka pasur Kosova”, ka thënë Buzhala.

 1
Etiketa: , , , ,

Pas