Aktualitet

Pas marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, mblidhet sot në 18:00 Këshilli Politik

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:18 - 06/06/20 |
mapo.al

Këshilli Politik do të mblidhet sërish sot në orën 18:00 një ditë pas dakordësimit për një draft konsensual të Kodit të Ri Zgjedhor.


Marrëveshja u arrit pas një jave negociatash intensive dhe me ndërhyrjen e ambasadorëve.


Në Pallatin e Kongreseve do të diskutohen me ekspertët të gjitha pikat për të cilat është rënë dakord mbrëmjen e djeshme: Identifikimi elektronik, administrata zgjedhore dhe përbërja e KQZ.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas