Aktualitet

Pas mos çertifikimit të listës, Vetëvendosje dorëzon ankesën në PZAK
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:31 - 23/01/21 |
mapo.al

Lëvizja Vetëvendosje përmes një shkrimi në “Facebook” ka njoftuar kanë dorëzuar ankesën për moscertifikim të listës së tyre drejt Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.Kujtojmë se lista e Vetëvendosjes për deputetë nuk u certifikua nga KQZ-ja mbrëmë dhe fajin për këtë kjo parti ia la kryetares së KQZ-së. Të njëjtën gjë, VV ka argumentuar edhe në deklaratë.


Nga Vetëvendosje shprehen të bindur se për VV do të certifikohet lista e plotë, bashkë me kryetarin e Albin Kurtin.


1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas