Aktualitet

Pas ndërhyrjes kirurgjikale, Kardinal Ernest Troshani uron Kurban Bajramin: Na bashkon me të madhin Zot
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:35 - 02/08/20 |
mapo.al

Kardinal Ernest Troshan Simoni ka uruar besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin, ditë pasi ka lënë spitalin pas një ndërhyrjeje kirurgjikale në Firenze.


“Vëllezër dhe motra shqiptarë, myslimanë në Shqipëri, diasporë dhe kudo që të jeni.


Me rastin e festës së Kurban Bajramit ju dëshiroj harmoni dhe lumturi.


Në këtë rast, është e natyrshme që ne t’i drejtohemi popullit mbarë mysliman, gëzuar me gjithë zemër dhe gjithë shpirt gëzuar festën e madhe të Kurban Bajramit që na bashkon me të madhin Zot”, thuhet ndër të tjera nga kleriku i lartë katolik.


Ky është shembull i qartë i harmonisë fetare që ekziston në vendin tonë.

 


Etiketa: , , ,

Pas