Aktualitet

Pas operacionit në gju – Ramos kthehet në aksion


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:18 - 16/02/21 |
mapo.al

Mbrojtësi i Real Madrid, Sergio Ramos, është kthyer në aksion vetëm pak ditë pasi iu nënshtrua operacionit në gju.

Mediat e huaja raportojnë se qendërmbrojtësi ka nisur stërvitjen në qendrën stërvitore të Valdebebas, dhe se i është përkushtuar çiklizmit, ushtrimeve me peshë e aerobisë.


Ramos nuk është paraqitur në një ndeshje të Real Madrid, që nga humbja 2-1 me Athletic Club, në gjysmëfinalen e Kupës së Spanjës.

Qendërmbrojtësi 34-vjeçar, kontrata e të cilit përfundon këtë verë, pritet të mbetet jashtë fushave për rreth gjashtë javë, duke humbur kështu ndeshjet e Ligës së Kampionëve kundër Atalantës.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas