Aktualitet

Pas presioneve të Interit, Tottenham merr vendimin për Eriksen

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 17:36 - 23/01/20 |
mapo.al

Pas presioneve të vazhdueshme, Tottenham Hotspur duket se është dorëzuar. “Gjelat” janë të gatshëm të heqin dorë nga mesfushori i talentuar, Christian Eriksen që në merkaton e janarit dhe Inter mund të jetë klubi i tij i ardhshëm.


Lajmi bëhet i ditur nga “Gazzetta dello Sport”, që shton se pronari i anglezëve, Daniel Levy preferon të përfitojë një shumë sado modeste nga danezi, para se kontrata e 28-vjeçarit të skadojë.Në të tilla kushte, Tottenham kërkon të akomulojë diçka pas largimit të londinezëve, ndërsa Inter ka gati 18 milionë euro për të blerë kartonin e tij.


Shifra që kanë qënë refren e kësaj merkato janari te zikaltërit, të cilët kërkojnë të sigurojnë një tjetër garanci në urdhërat e Antonio Contes.


Etiketa: , ,

Pas