Aktualitet

Pas Ramës, ambasadorja Yuri Kim do të takojë Lulzim Bashën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:12 - 29/04/21 |
mapo.al

Ambasadorja amerikane Yuri Kim do të zhvillojë takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Bashën.


Nuk dihet ende kur do të zhvillohet takimi i planifikuar mes ambasadores dhe kryedemokratit, por pritet të mbahet gjatë kësaj jave. Më herët sot, kryediplomatja amerikane u takua me kryeministrin  Edi Rama.


Lëvizjet e ambasadores së SHBA vijnë gjithashtu katër ditë pas zgjedhjeve të 25 prillit, ku Partia Socialiste fitoi mandatin e tretë qeverisës.Kim uroi një ditë më parë Ramën për fitoren dhe gjithashtu edhe Lulzim Bashën për fushatën e fortë, siç e quajti ajo.1
Etiketa: , ,

Pas