Aktualitet

Pas shumë vitesh, Olti Curri flet për konfliktin me Arbana Osmanin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:40 - 10/06/21 |
mapo.al

Olti Currin dhe Arbana Osmani, prej kohësh janë përfolur në media se raporti i tyre mund të jetë krisur nga angazhimet që kishin në formatin e ‘Big Brother’. Që nga ajo kohë asnjëri prej tyre nuk ka preferuar të flasë për një çështje të tillë.


Së fundmi Olti Curri ka qenë i ftuar në emisionin ‘Pardon my french’. Tema u prek nga moderatorja Jonida dhe Olti ka vendosur që të zbulojë se çfarë ka ndodhur mes tyre:


“Unë nuk kam folur personalisht me Arbanën për këtë çështje. Në periudhën kur ishte Rezart Aga autor, më tha: “Të kam propozuar për të shtunën në darkë, por nuk pranon Arbana Osmani.” Dhe unë kam diçka se nuk pyes pse nuk më do apo si është e vërteta. Unë flas me Arbanën nuk e di pse nuk e kam pyetur. E lashë atë sepse kisha bërë dy edicione në “Fans’ club” dhe çdo gjë po shkonte shumë mirë. Më pas më erdhi ftesa edhe nga presidentja e televizionit, Vjollca Hoxha, por unë vazhdova të qëndroj në “Fans’ Club” mes shumë falenderimeve. Vendosa të mbetem aty dhe t’i jem besnik atij emisioni“.

Lexo edhe :  Arbana fiton betejën me Luanën për të drejtuar emisionin me VIP-at
Gjithashtu blogeri i njohur teksa u pyet se çfarë mendon që formati i Big Brother Vip iu besua përsëri Arbanës, ai shprehet:“Shumë mirë! Është shumë mirë Arbana! I përshtatet më shumë këtij formati. Big Brother do dikë që ka kaluar personazhet e njohur, ka bërë intervista, njeh situatat familjare. Aq më pak “Big Brother VIP” që është shumë më i vështirë sepse VIP-at e njohin fuqinë e medias dhe personazhit. Kështu që Arbana është OK”, u shpreh Olti.43


Etiketa: ,

Pas