Aktualitet

Pas Tiranës në Elbasan, Yuri Kim vizitë “blic” në qendrën e numërimit të votave


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:14 - 26/04/21 |
mapo.al

Menjëherë pas vizitës në KZAZ nr. 39 në kryeqytet, ambasadorja e SHBA Yuri Kim është zhvendosur me shpejtësi në Elbasan ku ka parë nga afër procesin e numërimit të votave në këtë qark

Pasi ka parë nga afër situatën, ajo është ndalur për biseduar me disa prej komisionerëve dhe më pas është larguar duke përshëndetur qytetarët që janë gjendur aty pranë.


Ajo nuk është ndalur të flasë me gazetarët, por vazhdimisht ndërkombëtarët kanë bërë thirrje që partitë politike ta presin rezultatin derisa të shpallet nga KQZ.

LEXO EDHE: Numërimi me ritme të ngadalta, Yuri Kim sërish tek KZAZ 39 në Tiranë


1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas