Aktualitet

Pas Valencias, koronavirusi “pushton” një tjetër klub spanjoll, 6 raste me COVID-19


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:54 - 18/03/20 |
mapo.al

Espanjoli bëhet klubi i dytë në La Liga që preket nga koronavirusi. Në një njoftim të fundit të klubit katalanas, konfirmohet se 6 pjesëtarë të skuadrës dhe stafit teknik rezultuan pozitiv me virusin COVID-19.
espanjol


Klubi thekson se të 6 personat kanë shfaqur simptoma të lehta të koronavirusit.


Në dy ditët e fundit, edhe Valencia konfirmoi se ka pjesëtarë të skuadrës dhe stafit teknik të infektuar me koronavirus.

“Los Che” akuzuan UEFA-an se injoroi paralajmërimet e autoriteteve italiane për të mos luajtur takimin e parë të fazës së 1/16-ave kundër Atalantës në “San Siro” për prezencë të koronavirusit.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas