Kronika

Pas Vlorës, edhe në Elbasan shkrumbohen dy makina gjatë natës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:23 - 27/11/20 |
mapo.al

Rreth orës 04.00 të kësaj të premte në lagjen 11 Nentori në qytetin e Elbasanit janë djegur pjesërisht 2 automjete.


Sipas burimeve nga vendngjarja janë djegur automjetit tip “Volvo” AA 123 OD në pronësi të shtetasit Daniel Duka.


Automjeti është dëmtuar në pjesën e përparme dhe automjeti tip “Ford fokus” me targë AA 993 BN në pronësi të shtetasit Aleksander Bragjecit.Ky automjet është djegur në pjesën e pasme.
Pas sinjalizimit të marrë sherbimi zjarrfikës ka ndërhyrë duke bërë të mundur fikjen e zjarrit, ndërsa policia ka siguruar pamje të kamerave të sigurisë në zonën ku ka ndodhur ngjarja pêr të zbuluar autorët e saj pasi dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.LEXO EDHE:

Digjet makina e efektivit të Burgjeve në Vlorë, kamerat fiksojnë 2 autorët

1


Etiketa: , , ,

Pas