Aktualitet

Pasi u nda nga bashkëshortja, Bill Gates merr propozimin për martesë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:24 - 06/05/21 |
mapo.al

Bill Gates dhe bashkëshortja e tij, Melinda janë divorcuar pas 27 vitesh martesë. Pasuria e tyre kap shifrën marramendëse prej 127 miliardë dollarësh.


Dhe ky lajm duket se ka lumturuar jo pak femrat.


Madje, menjëherë pas ndajes, themeluesit të Microsoft i ka ardhur një propozim publik për martesë në llogarinë e tij në Instagram.

Këngëtarja e njohur serbe Neda Ukraden, i bëri një koment në një nga postimet e tij në Instagram, duke i thënë atij me shaka se dëshiron të plaket me të.
Kujtojmë se lajmin e ndarjes e bëri të ditur vetë Bill Gates, i cili njoftoi ndarjen në nëpërmjet një postimi në “Twitter”.

Ky divorc, megjithëse mund të konsiderohet një nga më të shtrenjtit dhe më të kushtueshmit në histori, nuk është më i madhi. Ky titull i takon Jeff Bezos, themeluesit të Amazonës që ndau pasurinë prej 150 miliardë dollarësh me gruan e tij MacKenzie në vitin 2019 pasi u zbulua lidhja e tij me Lauren Sanchez.

689


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas